Dlaczego pszczoły?

Pszczoły są kluczowym elementem dla naszego eko-systemu. Bez pszczół nie ma większości owoców, warzyw, przypraw czy ziół. To one zapylają ponad 75% roślin na świecie, a w samej Europie jedyne 4000 odmian warzyw i owoców. Ocenia się, że co 3 zjadaną przez nas łyżkę jedzenia zawdzięczamy właśnie pracy pszczół.

Można więc stwierdzić, że problem pszczół to nasz problem, a dodatkowo produkty Mix Me zawierają głównie produkty wytworzone właśnie dzięki pszczołom.

Populacja pszczół drastycznie spada i szacuje się, że zmalała ona o około 30%, a w niektórych rejonach świata nawet o 50%. Dlatego wspieramy akcje budowania środowiska przyjaznego dla pszczół. O naszych działaniach przeczytasz na naszych social mediach.

*1% dotyczy kwoty sprzedaży, a nie zysku po odliczeniu kosztów.

Dla pszczół – ratujemy pszczoły

Czy pszczoły faktycznie są na krawędzi wymarcia? A jeżeli tak jest to dlaczego ich problem, to jest nasz problem? Albert Einstein, jeden z najwybitniejszych umysłów w historii nauki, kiedyś powiedział: “Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…”. Te słowa wydają się teraz bardziej prorocze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ ostatnie lata przyniosły zatrważające wieści dotyczące populacji pszczół, a problem wymierania tych owadów staje się coraz bardziej palący. Co zatem możemy zrobić dla tych małych pracowitych stworzonek? Co robi dla nich Mix Me?

Czytaj więcej